Tsipras: Za nespokojenost s EU může i arogance úředníků | E15.cz

Tsipras: Za nespokojenost s EU může i arogance úředníků

řecký premiér Alexis Tsipras
řecký premiér Alexis Tsipras
• 
ZDROJ: ctk/AP

ČTK

Výsledek britského referenda je symptomem hlubšího problému Evropské unie, který je třeba okamžitě řešit. V reakci na hlasování, v němž se Britové rozhodli pro odchod z Evropské unie, to prohlásil řecký premiér Alexis Tsipras. Za nespokojenost Evropanů s unií podle něj může třeba i arogance bruselských úředníků.

Odpovědí na britské referendum musí být více sociální spravedlnosti v Evropské unii, uvedl řecký premiér. „Potřebujeme novou vizi a nový start pro sjednocenou Evropu,“ dodal. Cílem integrace by podle něj měla být sociálně spravedlivá a demokratická Evropa.

SLEDUJTE REFERENDUM BREXIT ON-LINE

Rozhodnutí britského lidu odejít z Evropské unie není „bleskem z čistého nebe“, uvedl předseda řecké vlády. Je to podle něj následek demokratického deficitu v unijních strukturách, tvrdých úsporných opatření, arogance bruselských úředníků, ale i neschopnosti podělit se v migrační krizi o zátěž či následek předsudků o „líných Jihoevropanech a pilných Severoevropanech“.

Britské referendum buď „náměsíčnou Evropu probudí, nebo to bude začátek velmi nebezpečné cesty“, varoval Tsipras.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.