Turecký premiér má neshody s Erdoganem. Zvažuje rezignaci | E15.cz

Turecký premiér má neshody s Erdoganem. Zvažuje rezignaci

Turecký premiér Ahmet Davutoglu
Turecký premiér Ahmet Davutoglu
• 
ZDROJ: ctk/ap

ČTK

Turecký premiér Ahmet Davutoglu zvažuje podle místních médií rezignaci. Důvodem jsou podle tureckých deníků Hürriyet a Cumhuriyet, na které se odvolává agentura DPA, neshody s tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem. Oba politici by spolu měli ještě dnes jednat.

„Ještě jsem se nerozhodl, ještě se rozhoduji,“ řekl podle deníku Hürriyet turecký premiér svým spolustraníkům ke svému možnému konci ve funkci. Zdůraznil také, že neudělá žádný krok, který by ublížil Straně spravedlnosti a rozvoje (AKP). Právě tu Davutoglu vede od roku 2014, kdy nahradil Erdogana, který se stal prezidentem.

Dvojice předních tureckých činitelů se neshoduje mimo jiné v pohledu na plánovanou změnu ústavy, jejich další spory se týkají fungování vládní Strany spravedlnosti a rozvoje (AKP). Deník Cumhuriyet už spekuluje i o možných nástupcích Davutoglua, mezi něž má patřit ministr dopravy Binali Yildirim nebo ministr energetiky Berat Albayrak, který je Erdoganovým zetěm.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.