V Moskvě uhořelo nejméně 17 lidí, sklad vzplál z neznámých příčin | E15.cz

V Moskvě uhořelo nejméně 17 lidí, sklad vzplál z neznámých příčin

V Moskvě uhořelo nejméně 17 lidí, sklad vzplál z neznámých příčin
požár skladu v Moskvě
• 
ZDROJ: breaker177 / Instagram 188

ČTK

Při velkém požáru skladu v tiskárně dnes v Moskvě zemřelo nejméně 17 lidí. Proč objekt, v němž bylo v té době přes 30 lidí, zachvátily plameny, zatím není jasné. Vyšetřovatelé prověřují několik možných verzí příčin neštěstí. "Při hašení byla objevena místnost zablokovaná ohněm. Hasiči prorazili jednu ze stěn a uvnitř našli 16 mrtvých," sdělila tisková služba ministerstva. O něco později úřady oznámily, že v nemocnici zemřela jedna z osob, které se podařilo z budovy evakuovat.

Agentura TASS s odvoláním na nejmenovaného policejního činitele upřesnila, že všechny oběti i zachránění pocházejí z Kyrgyzstánu. V tiskárně na severovýchodě ruské metropole pracovali legálně. Zdroj uvedl na pravou míru také předchozí informaci, že tito lidé v objektu i žili. „Požár vypukl, když se ve skladu typografie střídaly směny. Ti dělníci, kteří zemřeli, v podniku nežili. Nastoupili na ranní směnu,“ řekl.

Nejspíš začalo hořet u lampy

Požár vypukl v ranních hodinách, hasiči byli přivoláni kolem 06:00 místního času (05:00 SELČ). Zhruba po dvou hodinách byly plameny uhašeny. Oheň se podle náměstka ministra pro mimořádné situace Leonida Běljajeva vznítil od lampy v přízemí v překladové místnosti. Výtahovou šachtou se pak rozšířil do čtvrtého podlaží, kde se pracovalo. Některé ze zaměstnanců se nepodařilo zachránit, protože se před dýmem uchýlili do prostor, z nichž pak nebylo úniku. „Udusili se kouřem,“ dodal Běljajev.

„V okamžiku vypuknutí požáru se v budově nacházelo celkem 32 lidí. Z nich bylo 12 zachráněno,“ upřesnil policejní zdroj agentury TASS. Tyto osoby jsou v péči lékařů, čtyři jsou v nemocnici. Do likvidace požáru bylo nasazeno 140 hasičů.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!