V Německu je asi 155 tisíc volných míst v ubytovnách pro uprchlíky | E15.cz

V Německu je asi 155 tisíc volných míst v ubytovnách pro uprchlíky

Uprchlický tábor v Hammerfestu
Uprchlický tábor v Hammerfestu
• 
ZDROJ: ctk/ap

ČTK

V Německu je nyní asi 155 tisíc volných míst v ubytovnách pro uprchlíky. Jejich nárůst souvisí s prudkým snížením počtu běženců přicházejících do země po uzavření dohody mezi Evropskou unií a Tureckem, tvrdí deník Rheinische Post.

Zatímco ještě v listopadu loňského roku přišlo do Německa na 200 tisíc běženců, v dubnu letošního roku zdejší úřady zaregistrovaly kolem 16 tisíc žadatelů o azyl. Ruku v ruce s tímto poklesem jde nárůst volných ubytovacích kapacit.

Jen v nejlidnatější spolkové zemi Severním Porýní-Vestfálsku je nyní k dispozici více než 40 tisíc z celkového počtu 65 tisíc lůžek. V Sasku je zase uprchlíky obsazeno jen 2500 z 17600 lůžek, v Bádensku-Württembersku pak 6800 z asi 30 tisíc lůžek.

Některé spolkové země už proto začaly se snižováním ubytovacích kapacit. Například v Severním Porýní-Vestfálsku se jako první ke svému původnímu účelu vrátí 21 sportovních hal, které dočasně sloužily jako ubytovny pro uprchlíky.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.