V Německu najel řidič autem do lidí na chodníku, tři zranil. Policie ho dopadnula | E15.cz

V Německu najel řidič autem do lidí na chodníku, tři zranil. Policie ho dopadnula

ČTK

Řidič osobního auta odpoledne v německém Heidelbergu najel do skupiny lidí na chodníku a tři osoby zranil. Muže ozbrojeného nožem, který se dal na útěk, zastavili střelbou policisté. S těžkým zraněním byl převezen do nemocnice.

Incident se stal kolem 16.hodiny v centru města na Bismarckově náměstí, řekl policejní mluvčí. Řidič s pronajatým autem najel do skupiny lidí před pekařstvím. Tři osoby zranil, jednu z toho těžce.

Muž ozbrojený nožem se pak dal na útěk. Po pár stech metrech ho střelbou zastavila přivolaná policejní hlídka. Řidič byl s těžkým zraněním převezen do nemocnice, řekl televizi NTV policejní mluvčí Norbert Schätzle.

Gauck: Německo potřebuje demokracii schopnou boje i obrany

Schätzle také řekl, že nemůže potvrdit informace místních médií, podle nichž byl muž duševně nemocný. Dodal, že policie za jeho činem nespatřuje teroristické pozadí a že muž patrně jednal sám.

Žádné informace o jeho totožnosti ani možném motivu jeho činu nejsou zatím k dispozici. Policie nevychází z "islámského motivu", nemůže ho ale dementovat ani potvrdit, napsal magazín Spiegel.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!