Ve Finsku proběhla policejní razie, úřady vyšetřují útok v Turku jako teroristický čin | E15.cz

Ve Finsku proběhla policejní razie, úřady vyšetřují útok v Turku jako teroristický čin

ČTK

Páteční útok ve městě Turku finská policie vyšetřuje jako trestný čin související s terorismem. Hlavním podezřelým, kterého se podařilo zadržet krátce po činu, je podle policistů osmnáctiletý Maročan. V noci na dnešek policie při razii v bytě v Turku zadržela pět osob.

Muž, jehož jméno policie zatím nezveřejnila, zabil v pátek odpoledne v centru jihofinského Turku dva lidi. Oba byli podle policie finskými občany. Mezi dalšími osmi zraněnými jsou také dva Švédové a jeden Ital. Samotného útočníka policisté střelili do nohy a nyní je v péči lékařů. Vyslechnout ho zatím nebylo možné, uvedla policie.

Na páteční tiskové konferenci policie uvedla, že má prozatím v hledáčku jen jednoho podezřelého, pokračuje ale v pátrání po případných komplicích.

Pátrání po barcelonském teroristovi skončilo, nepřežil policejní zásah

"Zadržujeme nyní šest podezřelých, hlavního podezřelého a pět dalších," řekl agentuře AFP dnes ráno vyšetřovatel Markus Laine. "Prověřujeme roli pěti dalších osob, nejsme si však ještě jisti, zda jsou (s útokem) nějak spojeni," dodal Laine. Všech pět lidí podle něj ale bylo v kontaktu s hlavním podezřelým.

Na twitteru dnes finská policie uvedla, že při vyšetřování spolupracuje i s dalšími zeměmi. Po útoku Finsko posílilo po celé zemi bezpečnostní opatření. Více policistů střeží mimo jiné mezinárodní letiště v Helsinkách či železniční nádraží. Turku, které má asi 180 tisíc obyvatel, leží zhruba 150 kilometrů západně od hlavního města.

Útoky v Barceloně byly i útoky na západní životní styl, shodují se světová média

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!