Ve Slavjansku se opět bojuje, obě strany údajně nasadily minomety | E15.cz

Ve Slavjansku se opět bojuje, obě strany údajně nasadily minomety

V okolí Slavjansku pokračují boje
V okolí Slavjansku pokračují boje
• 
ZDROJ: ctk/ap

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V hlavní baště proruských separatistů na severu Doněcké oblasti, Slavjansku, byly ráno obnoveny boje. Podle ruské agentury ITAR-TASS ukrajinská armáda z okolních kopců střílí minomety do obytných čtvrtí. Národní garda údajně útočí proti palebným postavením, která separatisté vybudovali v okolí města. Podle ukrajinských médií naopak proruští radikálové ostřelovali z minometů televizní věž.

Oběti na životech zatím hlášeny nejsou a televizní vysílání zůstává pod kontrolou Kyjeva. Silná střelba se podle agentury AFP ozývá v obci Andrijivka, která leží jižně od Slavjanska.

Šéf slavjanských povstalců Vjačeslav Ponomarjov novináře informoval, že nedělního referenda se v bojujícím městě zúčastnilo na 80 procent oprávněných voličů. „Jsme spokojeni,“ uvedl. Podle šéfa místních komunistů Anatolije Chmelevého, který organizaci referenda řídil, se pro odtržení od Ukrajiny vyslovilo 90 procent hlasujících.

Ponomarjov nevyloučil, že v brzké době bude možné v Doněcké oblasti vyhlásit další referendum, tentokrát o připojení k Rusku. „Takové hlasování lze uspořádat do tří dnů,“ prohlásil.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video