VIDEO: Dopady Dieselgate - tisíce odstavených aut po celých Spojených státech | E15.cz

VIDEO: Dopady Dieselgate - tisíce odstavených aut po celých Spojených státech

David Bureš - Auto.cz

Vykoupené vozy z kauzy Dieselgate Volkswagen shromažďuje na několika místech po celých Spojených státech. Aktuálně na nich stojí tisíce aut.

Volkswagen kvůli Dieselgate musí v Americe vykupovat automobily s podvodným softwarem, kterých je zhruba půl milionu. Fotografie z obřích odstavných ploch, kde automobilka postižená vozidla shromažďuje, jsme viděli už v minulosti. Tentokrát je tu ale video, které důsledek Dieselgate ukazuje ještě názorněji.

Natočené video jednu z hned několika odstavných ploch volkswagenů s podvodným softwarem zachycuje tentokrát ze vzduchu, kde jsou tisíce vykoupených aut ještě lépe patrné než na fotkách. Konkrétně se jedná o odkladiště v michiganském městě Pontiac, kde výrobce využil někdejší parkoviště pro dnes nevyužívaný fotbalový stadion Pontiac Silverdome.

Zatím není jasné, co s vykoupenými vozy bude dál. Automobilka by je samozřejmě ráda opět prodala, jenže to bez povolení amerických úřadů nemůže. Příslušné instituce totiž nejprve musí schválit úpravy agregátů, aby konečně opravdu splňovaly americké emisní normy. A k tomu ani po mnoha měsících nedošlo.

Na základě nařízení amerických institucí je navíc Volkswagen ani nemůže vyvézt ze země, i na jejich vývoz se totiž vztahuje nutnost předchozího schválení úprav motorů. Odstavené passaty, golfy nebo jetty tak zatím můžou jen čekat na další osud, kterým může být i jejich sešrotování. To když ke schválení změn na agregátech nedojde, nebo když bude trvat tak dlouho, že už odstavené vozy nebude nikdo chtít.

Připomeňte si mezinárodní autosalon na fotkách přímo z Ženevy>>>

Autorem článku je portál Auto.cz.
Kvůli dieselgate předčasně zemře až 1200 lidí, Češi jsou mezi nejčastějšími oběťmi
Češi a Slováci urvali historický rekord, jsou největšími výrobci aut v přepočtu na obyvatele
720p 480p 360p 240p
Dieselgate

Autor: David Bureš - Auto.cz
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!