Vládnoucí Jednotné Rusko má další skandál | e15.cz

Vládnoucí Jednotné Rusko má další skandál

Pavla Palaščáková

Pavla Palaščáková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vládnoucí strana Jednotné Rusko má před blížícími se prosincovými parlamentními volbami další skandál. Televizní kamera zachytila člena partaje, jak v Udmurtsku vyhrožuje obyvatelům města Glazov, že přijdou o finance, pokud nebudou hlasovat pro Jednotné Rusko.

Jde už o druhý podobný případ ze stejného regionu v posledních dvou týdnech. Glazov byl jediným z místních pěti měst, která loni vybíraly zastupitelstva, kde vyhráli komunisté. Člen Jednotného Ruska Alexandr Gorijanov řekl na setkání skupině taxikářů, že to je také důvod, proč město dostalo jen třetinu peněz na opravy silnic oproti ostatním sídlům.

„Město Sarapul dostalo letos v létě na silniční práce 30 milionů rublů, zatímco Glazov deset milionů,“ prohlásil Gorijanov. „V předchozích volbách jsme prostě rozdali 20 milionů. A to se nikdy nezmění, protože projekty v zemi jsou celkově kontrolované Jednotným Ruskem,“ citoval politika list Moscow Times. Gorijanov však odmítá, že by někoho otevřeně vydíral.

Už na konci minulého měsíce vyvolalo rozruch video zachycující šéfa městské správy v Iževsku a vysokého činitele Jednotného Ruska Denise Agašina, jak otevřeně prohlašuje, že přítok peněz pro region, město a veteránské spolky, k nimž řečnil, závisí na množství hlasů ve volebních urnách. „Jestli Jednotné Rusko dostalo v Okťabrském okresu 41 procent hlasů, proč by měl Okťabrský dostat stejně peněz jako Leninský s 60 procenty? To by bylo nespravedlivé,“ prohlásil Agašin.

Ostatní politické strany odsoudily jeho výroky jako zneužití úředních pravomocí, Agašin ale dosud nebyl nijak potrestán. Weby už dříve informovaly, že straničtí aktivisté také třeba získávají přízeň penzistů v regionech prodejem velmi levné zeleniny.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video