Vlna migrantů z Libye letos zesílí, do Itálie jich připluje až milion | E15.cz

Vlna migrantů z Libye letos zesílí, do Itálie jich připluje až milion

Uprchlíci z Libye zachránění u italských břehů
Uprchlíci z Libye zachránění u italských břehů
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Počet nelegálních uprchlíků, kteří letos přes Středozemní moře zamíří z Libye do Itálie, se může vyšplhat na 500 tisíc až jeden milion. Řekl to šéf agentury Frontex, která má na starosti ochranu vnějších hranic Evropské unie. Loni se do Itálie po moři dostal rekordní počet imigrantů, více než 170 tisíc.

„Musíme být připraveni čelit ještě mnohem obtížnější situaci než loni,“ řekl agentuře ANSA šéf Frontexu Fabrice Leggeri. Itálie se v posledních letech potýká s obrovským přílivem přistěhovalců, kteří se snaží do Evropy dostat po moři. Během roku 2013 připlulo k italskému pobřeží 2925 lodí, na nichž bylo asi 43 tisíc lidí včetně téměř čtyř tisíc dětí. To představovalo nárůst o 325 procent v porovnání s rokem 2012. Loni ale uprchlíků čtyřnásobně přibylo.

Italská pobřežní hlídka zachraňuje přibližně tisícovku migrantů

Letošní čísla by se mohla dostat až na milion. Napovídají tomu i první údaje za letošní rok: od začátku ledna do 4. března do Itálie připlulo 8918 běženců, ve stejném období loni to bylo 5611 lidí.

Reportáž E15: Vlna válečných uprchlíků ze Sýrie dorazila i do Česka

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.