Vztahy Ruska a USA jsou nejhorší za desítky let, prohlásil Medveděv | E15.cz

Vztahy Ruska a USA jsou nejhorší za desítky let, prohlásil Medveděv

Vztahy Ruska a USA jsou nejhorší za desítky let, prohlásil Medveděv
Dmitrij Medveděv s filipínským prezidentem Rodrigem Dutertem
• 
ZDROJ: Reuters

ČTK

Vztahy mezi Spojenými státy a Ruskem jsou teď na nejnižším bodě za desítky let. Prohlásil to ruský premiér Dmitrij Medveděv. Podle agentury RIA Novosti také řekl, že u příležitosti summitu Sdružení zemí jihovýchodní Asie (ASEAN) v Manile krátce hovořil s americkým prezidentem Donaldem Trumpem.

Medveděv kritizoval říjnové rozhodnutí Washingtonu rozšířit seznam protiruských sankcí. Dodal, že Spojené státy tímto krokem prohlásily Rusko za svého nepřítele, nikoliv jen soupeře. Rusko proti sankcím, které už v říjnu označilo za nepřátelský akt, opakovaně protestuje a hrozí analogickou odvetou. Podle Medveděva je Moskva na nová odvetná opatření připravena.

Proti osobě prezidenta Trumpa ale Medveděv výhrady nemá, označil ho totiž za otevřeného a dobrého člověka, se kterým je možné hovořit o řadě témat. Medveděv se spolu s Trumpem a dalšími účastníky summitu ASEAN sešel v neděli na slavnostní večeři u příležitosti 50. výročí vzniku tohoto sdružení. Společně se zúčastnili také tradičního focení, při kterém je oba zaskočilo netradiční křížení rukou.

Zeman bude jednat s Gorbačovem a Medveděvem, na cestě do Ruska ho doprovodí přes 120 zástupců firem

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!