Washington postihl výpadek elektřiny. Bez proudu byl i Bílý dům | E15.cz

Washington postihl výpadek elektřiny. Bez proudu byl i Bílý dům

Bílý dům
Bílý dům
• 
ZDROJ: Edbrown05-Wikimedia Commons

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Většinu území Washingtonu, včetně sídel nejdůležitějších amerických institucí, jako je Bílý dům, postihly výpadky elektrického proudu. Podle listu The Washington Post byl jejich příčinou zřejmě výbuch v elektrárně na jihu Marylandu. Nejmenovaní činitelé agentuře Reuters řekli, že nic nenasvědčuje tomu, že by šlo o teroristický čin.

Bez dodávky elektřiny se ocitl také Kapitol, sídlo amerického Kongresu, budovy ministerstev zahraničí a spravedlnosti, několik muzeí nebo celý areál Marylandské univerzity.

Kvůli výpadkům byl přerušen každodenní briefing na ministerstvu zahraničí, mluvčí resortu podle agentury AP chvíli k novinářům hovořila ve tmě. V budovách Kapitolu proud dodával záložní agregát, nyní zase podle mluvčí tamní policie byly dodávky obnoveny. V některých stanicích washingtonského metra bylo zapnuté jen nouzové osvětlení, informoval místní dopravní podnik.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.