Zelenou imigrantům a stopku mexické zdi, většina Ameriky jde podle CNN proti Trumpovi | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Zelenou imigrantům a stopku mexické zdi, většina Ameriky jde podle CNN proti Trumpovi

ČTK

Většina Američanů nesouhlasí se sporným protiimigračním nařízením prezidenta Donalda Trumpa a nepodporuje ani jeho plán postavit na hranicích s Mexikem zeď.

Ukázal to průzkum, jehož výsledky dnes zveřejnila stanice CNN. Prezident, který je v Bílém domě od 20. ledna, se proti průzkumu ohradil.

Proti dekretu, který zakazuje vstup občanům sedmi většinou muslimských zemí na americké území a který zablokoval federální soudce, se staví 53 procent Američanů. Sedmačtyřicet procent dekret podporuje a polovina z nich by jeho platnost ještě rozšířila na další země. Proti stavbě hraničního plotu je 60 procent dotázaných.

Americké start-upy zažívají těžké časy, bojí se Trumpova imigračního dekretu

Trump na výsledky průzkumu reagoval na twitteru. "Jakýkoli negativní průzkum je vylhaný, stejně jako byly průzkumy CNN, ABC a NBC během voleb. Lidé chtějí bezpečné hranice a maximální kontrolu," napsal prezident.

Zatímco 41 procent Američanů podle průzkumu souhlasí s názorem nové vlády, že zákaz cestování z muslimských zemí zvyšuje ochranu USA před terorismem, 46 procent je přesvědčeno o opaku.

Přetahovaná mezi Trumpovou administrativou a soudy nekončí. Obnovení imigračního dekretu neprošlo

Podle jiného průzkumu CNN s Trumpovým výkonem prezidentské funkce nesouhlasí 53 procent občanů USA, 44 procent ho naopak schvaluje. Podle americké televize je to nejhorší výsledek od počátku těchto sociologických měření. Baracka Obamu například v prvních týdnech po nástupu do Bílého domu podporovalo 76 procent Američanů, Billa Clintona 59 procent, Ronalda Reagana 51 procent.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!