Martin Burda: Kde chybí licence ČNB, hrozí rizika | E15.cz

Martin Burda: Kde chybí licence ČNB, hrozí rizika

Martin Burda: Kde chybí licence ČNB, hrozí rizika
Martin Burda
• 
ZDROJ: Michael Tomeš/E15
24. října 2017 • 16:27

Narazila jsem na nabídku společnosti Rentiero, která nakupuje byty v centru Prahy a pronajímá je. Podíly v jednotlivých nemovitostech prodává drobným investorům. Ti by měli inkasovat příslušný podíl z nájmu, navíc se počítá se zhodnocováním nemovitosti. Podíly by pak mělo být možné prodat na sekundárním trhu organizovaném rovněž společnosti Rentiero. Co si o takové investici myslíte? Může to být výhodné? Není v tom nějaký háček?

Pavla Mergová

Investice do nájemních nemovitostí je častou a logickou součástí portfolií větších privátních a institucionálních investorů.

Tato služba je placenáKupte si předplatné a poraďte se s nejlepšími odborníky
Roční předplatné1899 Kč

Ušetříte 489 Kč oproti měsíčnímu předplatnému

Objednat
Čtvrtletní předplatné499 Kč

Ušetříte 98 Kč oproti měsíčnímu předplatnému

Objednat
Měsíční předplatné99 Kč

Cena 99 Kč platí pro první měsíc pro nové předplatitele. Další následující měsíc stojí 199 Kč.

Objednat
Firemní předplatné
Roční licence pro firmy a instituce objednávejte zde

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Premium poradna

Radomír Eliáš
Investor do kryptoměn
Podnikatel a vizionář Radomír Eliáš se bitcoinu a obecně kryptoměnám věnuje od roku 2010, kdy začal sledovat trh a vyzkoušel si fungování několika burz. Od roku 2015 jsou pro něho digitální měny hlavním zdrojem obživy. Tehdy založil start-up AREC Future. K jeho projektům patřil vývoj platebního systému na bázi kryptoměn a využívání technologie rozšířené reality například pro potřeby takzvaných chytrých měst. V současnosti se věnuje přednáškám, analyzuje programové dokumentace jednotlivých kryptoměn a podílí se na návrzích praktického využití inovací v oblasti fintechu, rozšířené reality a chytrých měst.
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Investujte jako miliardáři

Koupit? Prodat? Investovat? Akcie, zlato, eura, dolary, exotické měny, bitcoin, pozemek, investiční byt, obrazy, fondy, forex , dluhopisy, start-up… Poraďte se s odborníky, kteří se starají o peníze miliardářům VIP Investiční poradna na e15.cz/premium

Své otázky posílejte pomocí formuláře na této stránce, snažte se popsat svůj problém co nejpřesněji. My je odborníkům předáme a odpověď zveřejníme bez vašich osobních údajů.

Disclaimer:

Informace obsahující názor, prognózu nebo úvahu redakce, konkrétní fyzické osoby (včetně, nikoli však výlučně poradců zaměřených na konkrétní obor), právnické osoby nebo jakékoli jiné osoby, nepředstavuje pokyn, doporučení nebo radu uživateli této stránky (dále jen „Uživatel“) a Uživatelé nejsou žádným způsobem vyzýváni k jejich respektování, ani nepředstavuje nabídku na poskytnutí jakékoli služby nebo na realizaci jakéhokoli obchodu. Takto publikované informace jsou adresovány široké veřejnosti a neberou v potaz osobní ani ekonomickou situaci, záměry a očekávání konkrétních Uživatelů a nemohou samy o sobě, ani ve spojení s jinými informacemi publikovanými v rámci Služby být podkladem pro kvalifikované rozhodnutí Uživatele nebo jakékoli jiné osoby a nemohou nahradit vlastní úvahu nebo konzultaci s odborníkem v dané oblasti. Takto publikované informace se zpravidla vztahují k situaci v místě a čase, kdy byly publikovány a provozovatel této stránky (dál ejen „Provozovatel“) není povinen je aktualizovat nebo měnit v souvislosti se změnou okolností ani z jakéhokoli jiného důvodu. Provozovatel neodpovídá za škodu ani za jakoukoli jinou ztrátu způsobenou jednáním Uživatele nebo jakékoli jiné osoby na základě publikované informace.