E15.cz - Byznys, politika, ekonomika, finance, události

Flash
12:07

Ve věku 97 let dnes zemřel Zdeněk Sternberg, potomek významného hraběcího rodu Sternbergů a vlastník hradu v Českém Šternberku na Benešovsku.

12:01

Výroba osobních aut v Česku loni klesla o 19,2 procenta na 1,15 milionu. Po dosud nejprudším poklesu se tak vrátila na úroveň roku 2014.

11:45

Po rekordních statistikách z první poloviny měsíce evidují Spojené státy v posledních dnech příznivější vývoj hlavních ukazatelů o vývoji epidemie COVID-19. Už déle než týden klesají průměrné přírůstky bilance nakažených, po měsících růstu se také minulý týden začala snižovat bilance hospitalizací. Celkový počet úmrtí spojovaných s koronavirem se mezitím nezadržitelně blížil ke 400 tisíc.

11:31

Aerolinky easyJet registrují na léto vysoký nárůst počtu rezervací, meziročně asi o 250 procent. Největší zájem je teď o květen, řekl šéf podniku.

11:25

Spolek pořádající motocyklovou Grand Prix Brno má jít do insolvence, rozhodli zastupitelé Brna. Závody letos nebudou. Spolek má nevypořádané závazky.

11:23

Důvěra investorů a analytiků v ekonomiku Německa se v lednu díky lepšímu výhledu exportu zlepšila, index ZEW vystoupil na 61,8 z prosincových 55 bodů.

11:11

Británie nově vede žebříček zemí s nejvyšším týdenním počtem úmrtí na COVID-19 v přepočtu na obyvatele, ukázaly statistiky. Předstihla tak Česko.

11:01

Za hlavní problém Česka vnímaly loni téměř dvě třetiny žáků středních škol politickou reprezentaci, dvě pětiny jich za potíž označily epidemii covidu, ukázal průzkum.

10:40

Tým ODS, KDU-ČSL a TOP 09 chce od vlády informace o termínech očkování rizikových skupin, přehled o počtu očkovaných nebo větší zapojení samospráv.

10:12

Restauratéři z iniciativy Chcípl PES chtějí založit politickou stranu Otevřeme Česko - Chcípl PES. Restaurace pak budou politické buňky, uvedli.

10:11

Německo podle médií chystá plošné omezení pohybu na maximální vzdálenost 15 kilometrů od domova. Nyní takové omezení platí v ohniscích infekce.

9:52

Německá kancléřka Angela Merkelová chce v Německu prodloužit karanténu do 15. února. Uvedl to deník Bild s odvoláním na návrh prohlášení Merkelové a zemských premiérů.

9:27

Reprodukční číslo má Česko v EU nyní jedno z nejnižších, lépe je na tom Irsko, Kypr a Maďarsko. Nejvyšší číslo na světě (11) má africké Kongo.

8:54

Ruský plynárenský gigant Gazprom v písemné nabídce na prodej eurobondů varoval před rizikem zastavení nebo zrušení výstavby plynovodu Nord Stream 2.

8:21

Prodej nových osobních aut se v Evropské unii loni přímým vlivem pandemie covidu-19 rekordně snížil o 23,7 procent na 9,9 milionů vozů.

8:09

V pondělí přibylo v Česku 7590 nakažených, méně než před týdnem. Počet hospitalizovaných ale vzrostl na 6666 a počet úmrtí se zvýšil téměř o 200.

7:42

Reuters: Pevninská Čína hlásí sedmým dnem denní přírůstek přes 100 nových případů koronavirové nákazy. Dnes čínské zdravotnické úřady zaznamenaly 118 nově infikovaných osob za posledních 24 hodin. 

7:25

Index protiepidemického systému PES se třetí den drží na 70 bodech ze sta. Šestý den je tak ve čtvrtém stupni. Opět ale vzrostlo reprodukční číslo ukazující, kolik lidí průměrně nakazí jeden pozitivně testovaný. Má hodnotu 0,76. 

5:15

Americké úřady nemají podle úřadujícího ministra obrany Millera zpravodajské informace o vnitřní hrozbě inauguraci nového prezidenta Joea Bidena.

100 nejbohatších Čechů a Slováků
Nejnovější komentáře
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!