Americké fondy Apollo získají podíl ve Vítkově CPI za víc jak sedm a půl miliardy korun | e15.cz

Americké fondy Apollo získají podíl ve Vítkově CPI za víc jak sedm a půl miliardy korun

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Realitní fondy Apollo z USA získají podíl zhruba 5,5 procenta v realitní skupině CPI Property Group českého miliardáře Radovana Vítka za 300 milionů eur (cca 7,6 miliardy korun). Celou CPI Property Group transakce oceňuje na přibližně 5,455 miliardy eur (138,8 miliardy korun). Fondy Apollo dostanou podíl v CPI prostřednictvím úpisu nových akcií. Úpisu se zúčastní i sám Vítek, který přes něj pošle do své skupiny dalších 150 milionů eur. Po dokončení transakce bude mít Vítek ve skupině nadále většinový podíl ve výši téměř 90 procent.

Vítek podle deníku už navyšoval kapitál CPI Property Group letos v září, a to o 100 milionů eur. Celkem tak Vítkova realitní skupina do konce letošního roku získá novou hotovost 550 milionů eur (asi 14 miliard korun). "Výnosy z této transakce budou použity pro nové akvizice a snížení úrovně zadlužení. Vidíme příležitost k dalšímu růstu našeho portfolia a zároveň k udržení konzervativního finančního profilu," sdělil finanční ředitel CPI Property Group David Greenbaum. Skupina tak očekává, že na konci tohoto roku bude mít poměr majetku vůči dluhům pod 40 procenty.

Fondy Apollo po transakci získají také jednoho zástupce v představenstvu CPI Property Group. Celkově se tak představenstvo skupiny rozšíří na osm lidí, z nichž čtyři jsou výkonní ředitelé firmy. Za Apollo usedne podle deníku v představenstvu CPI Property Group realitní expert Tim Scoble.

Vítek je podle žebříčku časopisu Forbes třetím nejbohatším Čechem a jedním z českých dolarových miliardářů. Časopis odhaduje hodnotu jeho majetku na celkem 103 miliardy korun. CPI Property Group má sídlo v Lucembursku a její akcie jsou obchodované na frankfurtské burze. Vlastní nemovitosti v Česku, Maďarsku, Polsku, na Slovensku, v Chorvatsku, Švýcarsku, Francii, Rumunsku, Rusku a Británii.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery