iPhone jako platební terminál? Apple chce funkci spustit letos | e15.cz

Apple chce proměnit iPhony v platební terminály. Funkci by měl spustit ještě letos

Podle zdrojů začne Apple možná funkci zavádět prostřednictvím aktualizace softwaru v nadcházejících měsících.
Podle zdrojů začne Apple možná funkci zavádět prostřednictvím aktualizace softwaru v nadcházejících měsících.
• 
ZDROJ: Reuters

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Americká společnost Apple plánuje novou službu, která umožní malým podnikům přijímat platby přímo prostřednictvím jejich iPhonu, bez nutnosti připojovat další hardware, jako jsou terminály Square společnosti Block. Nová funkce tak promění iPhone v platební terminál a umožní obchodníkům přijímat platby přiložením karty nebo jiného iPhonu. Uvedla to agentura Bloomberg s odvoláním na osoby obeznámené s touto záležitostí.

Apple na nové funkci pracuje od roku 2020, kdy zaplatil zhruba 100 milionů dolarů (2,2 miliardy korun) za kanadský startup Mobeewave. Firma nabízí službu, která umožní chytrým telefonům přijímat platby přiložením kreditní karty.

Systém bude zřejmě využívat čip pro blízkopolní komunikaci (NFC), který se v současnosti používá pro Apple Pay. Nová funkce Applu fakticky umožní obejít zavádění nového hardwaru, protože značné množství zákazníků tento hardware, kterým bude iPhone, již má v kapse, uvedl Logan Purk, analytik společnosti Edward Jones. Dodal však, že pokud Apple nenabídne levnější produkt a jednodušší platformu, někteří podnikatelé by se mohli zdráhat přejít k nové službě.

Podívejte se, jak Steve Jobs v roce 2007 představoval první iPhone:

Video se připravuje ...
Steve Jobs představuje první iPhone v roce 2007

Square, který v současnosti hojně využívají malé firmy, si účtuje 299 dolarů za své zařízení a poplatek 2,6 procenta plus deset centů za každou transakci.

Podle zdrojů začne Apple možná funkci zavádět prostřednictvím aktualizace softwaru v nadcházejících měsících. Apple se ke zprávě odmítl vyjádřit.

Apple posiluje své finančně technologické služby. V roce 2019 ve spolupráci s bankou Goldman Sachs nabídl vlastní kreditní kartu a údajně chce nabídnout také službu kup hned, plať později.

 

 

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah