Akcie Fiatu propadly o třetinu po odčlenění Ferrari na milánské burze | E15.cz

Akcie Fiatu propadly o třetinu po odčlenění Ferrari na milánské burze

Výroba v automobilce Fiat v turecké Burse
Výroba v automobilce Fiat v turecké Burse
• 
ZDROJ: Fiat

ČTK, paj

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Italský výrobce luxusních sportovních automobilů Ferrari dnes vstoupil na milánskou burzu. Završil tak své vyčlenění ze skupiny Fiat Chrysler Automobiles (FCA). S akciemi Ferrari se již loni v říjnu začalo obchodovat na burze v New Yorku. Kvůli finálnímu oddělení se akcie FCA propadly o celou třetinu.

Skupina FCA v říjnu v rámci primární emise na newyorské burze prodala zhruba desetiprocentní podíl ve Ferrari. Dalších 80 procent akcií Ferrari v neděli rozdělila mezi své akcionáře. Zbývajících deset procent Ferrari vlastní Piero Ferrari, syn zakladatele značky Enza Ferrariho.

Akcie Ferrari vstoupily na milánskou burzu s cenou 43 eur za kus. Krátce po otevření burzy však jejich cena klesla pod 42 eur a obchodování s nimi bylo na krátkou dobu přerušeno, napsala agentura AP.

Největším akcionářem Ferrari je s podílem 23,5 procenta rodina Agnelliů, která kontroluje skupinu FCA. Ta vznikla předloni spojením italské automobilky Fiat s americkým partnerem Chrysler. Cena akcií FCA se v důsledku oddělení divize Ferrari propadla o 33 procent, napsala agentura Reuters.

Autor: ČTK, paj

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah