Akcie jsou nejlepší příležitostí, jak překonat vysokou inflaci, tvrdí Goldman Sachs | E15.cz

Akcie jsou nejlepší příležitostí, jak překonat vysokou inflaci, tvrdí Goldman Sachs

Anežka Čermáková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Investiční firma Goldman Sachs Asset Management doporučuje ve svém investičním reportu pro rok 2022, aby investoři důvěřovali akciím. Akcie podle firmy nabízejí nejlepší příležitost, jak překonat inflaci. Společnosti, které se věnují financím, energiím a surovinám, budou nejvíce těžit ze vzrůstajících cen, uvedl Bloomberg. Tyto firmy většinou profitují, když se ekonomice daří nebo se zotavuje z krize.

S nejvyšší inflací v USA za téměř 40 let investoři pomalu přehodnocují své strategie. Po posledních dvou letech, během kterých téměř vše od akcií po kryptoměny a nemovitosti prudce vzrostlo, včetně sazeb, se situace na trzích mění. Investoři tak vyhlíží nové příležitosti k nákupu akcií.

Goldman mimo jiné také doporučuje akcie v sektorech věnujících se nemovitostem a infrastruktuře, protože hodnota pronájmů stoupá ve chvíli, kdy stoupá i inflace.

„Investoři, kteří se mohou přiklonit ke společnostem, které jsou chráněny před rostoucími cenami nebo z nich pravděpodobně budou mít prospěch, například výrobci energií nebo firmy s nízkými mzdovými náklady, mohou být schopni generovat vyšší výnosy,” uvedla firma.

Jak bude vypadat investiční rok 2022?

Stejně tak by podle Goldmana mohlo být výhodné vsadit na akcie v Evropě a Japonsku, protože jsou momentálně levné a mají potenciál růst. I čínské společnosti jsou pro investory atraktivní, navzdory vládnímu zásahu v minulém roce, který zastavil jejich růst. Čínské závazky ke snížení emisí a také inovace v oblasti technologií a zdravotnictví jsou pro trh země pozitivní.

"Růstový potenciál Číny může být příliš velký - a příliš důležitý - na to, aby byl ignorován," uvedl Goldman ve zprávě.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery