Automobilka PSA opustí klíčový index pařížské burzy | E15.cz

Automobilka PSA opustí klíčový index pařížské burzy

PSA Peugeot Citroën je po německém Volkswagenu druhým největším výrobcem automobilů v Evropě. Působí i v České republice, kde má společný podnik TPCA s japonskou Toyotou.
PSA Peugeot Citroën je po německém Volkswagenu druhým největším výrobcem automobilů v Evropě. Působí i v České republice, kde má společný podnik TPCA s japonskou Toyotou.
• 

ČTK

Francouzská automobilka PSA Peugeot Citroën bude vyřazena z klíčového indexu pařížské burzy CAC 40. Oznámil to provozovatel trhu. Firma byla součástí indexu od jeho vzniku v roce 1987. Cena akcií PSA se loni propadla o víc než 60 procent. Společnost se potýká se slabou poptávkou v Evropě a plánuje výrazné snižování počtu zaměstnanců.

Tržní hodnota podniků je důležitým faktorem pro zařazení do indexu CAC 40. Významný vliv má rovněž objem obchodů s akciemi daného podniku na burze, napsala agentura AP.

Automobilku od 24. září nahradí chemická společnost Solvay sídlící v Belgii. Její vedení označilo zařazení do indexu za „významný mezník“, který odráží ekonomickou sílu a růstový potenciál firmy.

PSA Peugeot Citroën je po německém Volkswagenu druhým největším výrobcem automobilů v Evropě. Na rozdíl od VW je však silně závislý na jihoevropských trzích, které těžce zasáhla dluhová krize.

Francouzská automobilka působí rovněž v České republice, kde má společný podnik TPCA s Toyotou. TPCA už v červnu uvedl, že kvůli slabší poptávce bude muset také snížit počet zaměstnanců.

Vývoj pařížského indexu CAC 40 za posledních pět let:

Vývoj pařížského indexu CAC 40 za posledních 5 let Autor: vagaday@mf.cz

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.