Čína usnadní zahraničním investorům nákupy svých dluhopisů | E15.cz

Čína usnadní zahraničním investorům nákupy svých dluhopisů

ČTK

Provoz zahájil dlouho očekávaný systém Bond Connect, který propojuje dluhopisové trhy v Hongkongu a v pevninské Číně. Systém usnadňující zahraničním investorům nákupy čínských dluhopisů je dalším krokem Pekingu při liberalizaci kapitálových trhů.

Systém umožňuje investorům s obchodními účty v Hongkongu nakupovat na čínském mezibankovním dluhopisovém trhu. Prozatím ale nefunguje v opačném směru, takže čínští investoři nemohou jeho prostřednictvím nakupovat dluhopisy na hongkongském trhu.

"Bond Connect usnadní investorům přístup k čínskému trhu dluhopisů," uvedl analytik Andy Seaman ze společnosti Stratton Street. Zahraniční investoři s obchodními účty v Číně mají na tamní mezibankovní dluhopisový trh přístup již od loňského roku.

Čínské akcie po zařazení do globálního indexu dál letí vzhůru, dosáhly na nová maxima

Během zhruba dvou desítek minut od spuštění systému Bond Connect jeho prostřednictvím nakoupeny dluhopisy v hodnotě 2,15 miliardy jüanů (7,25 miliardy korun).

Slavnostního spuštění systému se zúčastnila správkyně Hongkongu Carrie Lamová, kterou o víkendu jmenoval do funkce čínský prezident Si Ťin-pching. Toto jmenování se uskutečnilo v rámci 20. výročí předání Hongkongu pod správu Číny.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!