Deutsche Börse přesune zaměstnance do lacinější Prahy | E15.cz

Deutsche Börse přesune zaměstnance do lacinější Prahy

Burza, Frankfurt - ilustrační foto
Burza, Frankfurt - ilustrační foto
• 
ZDROJ: profimedia.cz

Igor Záruba

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Německá burza šetří, bude škrtat pracovní místa a část personálu převede na platově výhodnější adresy jako je například Praha. S odvoláním na bilanční tiskovou konferenci společnosti to napsal server deníku Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ).

Do roku 2016 chce Deutsche Börse zeštíhlet o 200 řadových zaměstnanců a 50 manažerů v těchto číslech jsou podle vedení firmy obsažena i nucená stěhování. FAZ nicméně upozorňuje, že čistě početně odpadne více míst, a to v případě, že podnik se sídlem v Eschbornu lidi do Prahy a jinam skutečně přemístí.

Ročně chce burza uspořit na mzdových nákladech 30 milionů eur, prořídnout mají především technologická oddělení, méně už obchod. V lacinější Praze už pracuje pro Deutsche Börse 460 osob, vedení tvrdí, že se přesun vyplatil. Předpokladem pohybů je souhlas odborů, finanční ředitel Gregor Pottmayer uvedl, že jednání s předáky už začala. Jeho kolega v představenstvu Reto Francioni zase připomíná, že spořící modely burzy jsou pro jiné vzorem.

„Dosud nikdy nedošlo k provozně nuceným výpovědím,“ říká. Kritériem pro to, kdo půjde a kdo zůstane, má být dobrovolnost. Dalšími možnost, jak se vyhnout propuštění, jsou odchody do předčasného důchodu nebo dohoda na odstupném. Součástí řezů je i snížení věcných nákladů, jež mají dosáhnout 40 milionů. Ořezány budou hlavně externí poradci a výdaje na IT. Burza vloni vydělala 645 milionů eur, předloni to bylo 855 milionů.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah