KIT digital se stěhuje z Prahy, končí i na burze | E15.cz

KIT digital se stěhuje z Prahy, končí i na burze

KIT digital se stěhuje z Prahy, končí i na burze
Před dvěma lety KIT digital vstup na pražskou burzu slavil. Teď se ji rozhodl opustit
• 
ZDROJ: profimedia.cz

Zdeněk Pečený

Technologická společnost KIT digital přesune svojí centrálu do New Yorku. KIT digital, který se zabývá poskytováním služeb v oblasti internetového videa, zároveň stáhne své akcie z Burzy cenných papírů Praha kam vstoupila v lednu 2010. Oba záměry již schválilo představenstvo společnosti. Akcie společnosti se budou nadále obchodovat na technologickém trhu Nasdaq pod tickerem KITD. Akcie na pražské burze dnes dopoledne oslabují o 4,3 procenta na 78 korun.

„New York leží na křižovatce globálního mediální průmyslu a sídlí zde naši investoři a finanční komunita. Náš přesun podpoří náš růst na důležitých trzích provozovatelů vysílání a sítí a poskytne nám větší napojení na americké investory a analytiky z odvětví,“ odůvodnil rozhodnutí firmy její generální ředitel Barak Bar-Cohen.

Společnost KIT digital oznámila svůj záměr ukončit duální kotaci svých akcií v Praze, mělo se tak dokonce stát již v prvním letošním pololetí. V dnešní zprávě se uvádí: „Pokud jde o proceduru delistingu, akcie KIT digital budou nadále po krátkou přechodnou dobu obchodovány v Praze. Neočekáváme, že by stažení akcií z pražského trhu mělo mít dopad na celkové zobchodované objemy akcií KIT digital a jejich likviditu.“

Na začátku ledna společnost uvedla, že by po stažení z pražského trhu, ráda uvedla duální listing na londýnské burze. Dnešní zpráva o záměru vstoupit na trh v britské metropoli nic neříká.

Pražská burza potvrdila, že dnes obdržela oficiální informaci KIT digital o záměru delistingu emise KITD z obchodování na hlavním trhu SPAD. K osudu akcií na pražském trhu Burza cenných papírů Praha uvedla: „Burza nyní neprodleně zahájí diskusi s regulátorem, Českou národní bankou, o stanovení délky období, po které bude emise nadále obchodována na hlavním trhu burzy tak, aby byly v maximální míře ochráněny zájmy investorů v České republice.“

„Pražské burze nebude KIT digital chybět objemem, ale svým zaměřením, sektorem a spekulativním charakterem,“ myslí si Jan Procházka, analytik společnosti Cyrrus. „Přesun ústředí KIT digital z Prahy je dalším krokem na dlouhé konsolidační cestě společnosti. Stáhnutí akcií z Prahy bylo již delší dobu očekáváným krokem a významně tak neovlivní jejich obchodovatelnost,“ zhodnotil Tomáš Tomčány, analytik Patria Finance.

Historie akcií KIT digital na pražské burze:

Historie akcií KIT digital na pražské burzeHistorie akcií KIT digital na pražské burzeAutor: E15

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!