Čeští investoři nakoupili akcie britské firmy Venator minimálně za desítky milionů korun | e15.cz
Štítek Premium

Meme stock Venator: Češi nakoupili akcie britské firmy za desítky milionů. Zatím počítají ztráty

Jaroslav Krejčí

Jaroslav Krejčí

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Ještě před pár měsíci byly akcie britské společnosti Venator Materials mimo zorné pole českých retailových investorů. Situace se však změnila na konci května, kdy investor Michal Šnobr a fond ze skupiny J&T oznámili nákup téměř desetiprocentního podílu. Řada drobných hráčů následně do titulu zainvestovala, po pádu kurzu však momentálně sedí na ztrátách. Prodělek samotného fondu činil v úvodu týdne již více než 250 milionů korun. Šnobr však zdůrazňuje, že jde o dlouhodobou záležitost a na své investiční tezi nic nemění.

„Akcie firmy Venator Materials v úvodu roku až na výjimky téměř nikdo z našich klientů neobchodoval, aktuálně pozici drží nižší stovky klientů s investovaným objemem v desítkách milionů korun,“ potvrdil zvýšený zájem portfolio manažer Fio Banky David Brzek.

Pozornosti se těšily cenné papíry společnosti Venator, která se věnuje výrobě titanové běloby a funkčních aditiv, rovněž například u nizozemského online brokera Degiro. V září šlo na této platformě o nejobchodovanější akcii mezi českými klienty.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah