Natland nabídl investorům bondy za stamiliony. Nabíjí na další akvizice i kladenský megaprojekt

Natland vrhá na trh dluhopisy za stamiliony určené drobným investorům.

Natland vrhá na trh dluhopisy za stamiliony určené drobným investorům. Zdroj: Tereza Kovandová

Až pro 600 milionů korun si jde na trh investiční skupina Natland. Investorům včetně těch drobných nabídne dceřiný Natland investiční fond balík pětiletých dluhopisů. Z výnosu hodlá skupina vedle umoření starších dluhů i částečně financovat výstavbu stovek bytů na Kladně, zbytek poslouží na případné akvizice, jelikož trh nejen kvůli problémům některých menších developerů nabízí více příležitostí. Emisi dala v květnu zelenou Česká národní banka, bondy se zároveň ocitnou i na pražské burze. Podle expertů mají papíry u investorů šanci na úspěch, v první fázi chce Natland prodat bondy za 300 milionů. 

„Naše dluhopisová emise je určena pro investory, kteří mají zájem o dlouhodobé zhodnocení své investice. Při délce splatnosti pěti let a s ohledem na očekávané snižování úrokových sazeb je roční výnos 7,75 procenta více než tržní,“ uvádí manažer fondu Petr Krušina.

Jedním z cílů je aktiva fondu, jejichž hodnota nyní přesahuje miliardu korun, navýšit, a to i s ohledem na investiční plán skupiny a příležitosti k nemovitostním akvizicím na trhu. Jak v nedávném rozhovoru pro CzechCrunch uvedl zakladatel skupiny Tomáš Raška, celkem už fond  proinvestoval přes 3,5 miliardy. 

"Máme rozjednané další dvě až tři akvizice, chceme ve fondu mít brzy projekty za čtyři miliardy,” uvedl. Například kladenský projekt na padesáti tisících metrech čtverečních počítá se zcela novou čtvrtí s více než 620 byty. Podle informací e15 jsou už prodané papíry za více než sto milionů korun.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM.

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!