Štěpán Pírko se stal majoritním vlastníkem firmy Colosseum | E15.cz

Štěpán Pírko se stal majoritním vlastníkem firmy Colosseum

Štěpán Pírko
Štěpán Pírko
• 

Petra Pelantová, Euro

Jeden z největších tuzemských obchodníků s cennými papíry vyměnil své vedení. Dosavadního předsedu představenstva Jiřího Šťastného vystřídal Štěpán Pírko, hlavní portfolio manager a také člen představenstva.

Důvodem je změna akcionářské struktury. Štěpán Pírko odkoupil podíly dvou společníků a stal se majoritním akcionářem společnosti. Počet majitelů společnosti se tak zredukoval z pěti na tři.

„Šťastný bude pro Colosseum nadále pracovat,“ říká Pírko s tím, že společnost chystá novou strategii. „Mojí vizí je větší orientace společnosti na služby z oblasti správy portfolií. Budeme se více soustředit na kvalitu služby z pohledu zákazníka, jeho spokojenost, dosažení vysoké přidané hodnoty jak z pohledu použitých investičních strategií, tak i z pohledu péče o klienta,“ vysvětluje Pírko, který až dosud vedl oddělení Asset Management společnosti Colosseum. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a finančními trhy se zabývá od roku 1993.

Autor: Petra Pelantová, Euro

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.