Trn z paty akciím NWR loni nevytrhly ani manažerské nákupy | E15.cz

Trn z paty akciím NWR loni nevytrhly ani manažerské nákupy

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: 7 Tomas Kubelka

Jaroslav Bukovský

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
NWR v závěru loňského roku z marasmu nepomohly ani nákupy akcií vlastními manažery. Za celý rok přišli investoři na smolném titulu o více jak 98 procent, obrovský propad však přilákal zájemce z vlastních řad. Během prosince totiž na burze nakoupil dva milióny akcií NWR člen představenstva Colin Keogh. Ten se přitom do vedení těžaře dostal až loni v listopadu, do té doby přitom reprezentoval zástupy věřitelů, kteří restrukturalizačním programem těžaře přišli o velkou část své investice.

Colin Keogh nejprve 11. prosince koupil na londýnské burze milión akcií po 135 pencích za kus, o týden později pak přikoupil další milión, a to tentokrát levněji, po 122 pencích. Celkem tak na nákupech těžařských akcií nechal v přepočtu necelý milión korun.

„Insider nákupy ze strany managementu jsou brány jako pozitivní signál,“ uvádí Jiří Zendulka z BH Securities. Titul nicméně i tak jen za prosinec ztratil 16 procent. Aktuálně se cena NWR na londýnské burze počítá po 125 pencích za kus.

Dramatická situace na titulu se zřejmě neuklidní ani letos. Test firemní kondice přinese přinejmenším říjen, kdy si věřitelé NWR přepočítají zůstatek na jeho kontě. Pokud se nedoberou alespoň ke 40 miliónům eur, všechny dluhy těžaře mohou být totiž okamžitě splatné, reálně tak hrozí, že loňská dluhová tortura se spustí nanovo. Nové peníze bude těžař znovu shánět jenom těžko.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.