Valná hromada Cetinu bude schvalovat půjčku 32 miliard skupině PPF | E15.cz

Valná hromada Cetinu bude schvalovat půjčku 32 miliard skupině PPF

ilustrační foto, O2
ilustrační foto, O2
• 
ZDROJ: O2

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Akcionáři nově vytvořené firmy budou na valné hromadě 22. července schvalovat finanční asistenci ve výši až 32,2 miliardy korun společnosti PPF Arena 2. Firma Cetin vznikla oddělením sítí a datových center operátora O2 CR, stejně jako O2 CR patří skupině PPF.

Finanční asistenci bude Cetin moci poskytnout při splnění přesně stanovených podmínek, jako je mimo jiné získání úrokové marže a úrokové přirážky, které jsou pro firmu finančně výhodné a vedou ke zvýšení hodnoty společnosti. Zprávu představenstva o finanční asistenci přezkoumal nezávislý odborník, kterým byla společnost KPMG ČR. V písemné zprávě se výslovně vyjádřil, že poskytnutí finanční asistence není v rozporu se zájmy společnosti, uvedla dnes firma Cetin.

Valná hromada Cetinu bude schvalovat také pravidla pro odměňování členů dozorčí rady či určení auditora k provedení povinného auditu společnosti pro rok 2015. Rozhodným dnem k účasti na valné hromadě je 15. červenec.

Česká telekomunikační infrastruktura (Cetin) se od O2 oddělila na začátku června. Přešly pod něj pevné a mobilní sítě O2 i datová centra. Naopak licence ke kmitočtům zůstaly O2. Prostřednictvím PPF Arena 2 B.V. získala skupina PPF majoritní podíl ve společnosti O2 Czech Republic, zahrnující rovněž 100 procent v dceřiné společnosti O2 Slovakia, od společnosti Telefónica.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah