Změna ve vedení KIT digital srazila akcie o čtvrtinu | E15.cz

Změna ve vedení KIT digital srazila akcie o čtvrtinu

KIT digital
KIT digital
• 

ČTK, vrb

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Akcie technologické společnosti KIT digital dnes na pražské burze propadly o více než 26 procent až na 115 korun a odpoledne s nimi bylo na čtvrt hodiny dočasně pozastaveno obchodování. Podle serveru Patria online reagovaly cenné papíry KIT digital na zprávu, že představenstvo firmy opouští čtveřice ředitelů.

Předseda výboru pro kompenzace a člen výboru pro fúze a akvizice společnosti Santo Politi podle prohlášení KIT digital opustil představenstvo firmy 18. března kvůli neshodám s dalšími členy ohledně „aktivit společnosti, politiky a managementu“, uvedla Patria online.

Ke čtvrtečnímu datu potom na své funkce rezignovali Gavin Campion, Robin Smyth a Christopher Williams. Tato trojice prý však zůstává ve svých vedoucích pozicích ve firmě a jejich odchod je podle zprávy KIT digital součástí dříve oznámeného plánu nahradit část představenstva nezávislými členy.

Vývoj akcií KIT digital na pražské burze za poslední rok

Vývoj akcií KIT digital na pražské burze za poslední rok Autor: vrba@mf.cz

Zpráva společnosti pro americkou komisi cenných papírů SEC vyšla ještě před otevřením primárního trhu KIT digital na Wall Street. Krátce po otevření trhu pak firma vydala zprávu, že se Kaleil Isaza Tuzman stane předsedou představenstva na plný úvazek a již nebude generálním ředitelem společnosti, tím se podle serveru prozatím stane Barak Bar-Cohen. V Praze akcie následně oslabily o více než 20 procent, proto s nimi burza v 15:01 na čtvrt hodiny přerušila obchodování.

„Takto výrazné náhlé změny v managementu, spolu s dalším odložením auditovaných čísel vyvolává spekulace o možných příčinách. Z našeho pohledu mohou tyto příčiny pramenit ze dvou oblastí. Jednak se může jednat o nesrovnalosti související s probíhajícím auditem, což by bylo výrazně negativní, nebo se může jednat o rozdílné názory na případné akvizice. V tomto druhém případě se může jednat jak o koupi dalších firem, tak o samotný prodej KIT digital,“ komentoval to analytik J&T Banky Milan Lávička.

KIT digital je předním světovým poskytovatelem řešení pro správu videí prostřednictvím protokolu IP a má zákazníky ve více než 50 zemích světa. Podnik má své hlavní pobočky v Praze a New Yorku. Firmě loni klesla ztráta na 25 milionů dolarů (tedy asi 470 milionů korun) z předchozích 35 milionů dolarů. Tržby jí vzrostly o 102 procent na 215 milionů dolarů (asi čtyři miliardy korun).

Autor: ČTK, vrb

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah