Afrika a Florida. Lufthansa začne provozovat levné lety do dalekých destinací | E15.cz

Afrika a Florida. Lufthansa začne provozovat levné lety do dalekých destinací

Afrika a Florida. Lufthansa začne provozovat levné lety do dalekých destinací
Lufthansa,
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Dozorčí rada německých aerolinií Lufthansa schválila plán vytvořit pobočku pro nízkonákladové lety do dalekých turistických destinací. Německý vlajkový přepravce tak vstupuje na pole, kde jiné letecké společnosti dosud větší úspěch nezaznamenaly, upozorňuje agentura Reuters.

Nová pobočka začne létat se třemi letadly a v dalších letech by se měla její flotila rozšířit na sedm strojů. Nabízet bude lety na jih Afriky, do destinací v Indickém oceánu a na Floridu. Spolupracovat bude se společností SunExpress, což je společný podnik Lufthansy a Turkish Airlines.

Lufthansa se tradičně zaměřuje na podnikatelské zákazníky, zjistila ale, že trh rekreačního cestování roste rychleji než segment obchodních cest. Rozšířením diskontních letů chce společnost tohoto trendu využít.

Lufthansa, která je podle tržeb největší leteckou společností v Evropě, už provozuje levnější aerolinky Germanwings. Podle německého tisku uvažuje o vytvoření nové nízkonákladové platformy, která by na linkách mezi velkými evropskými městy soupeřila s dominantními leteckými přepravci EasyJet nebo Ryanair.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!