Air Cargo Global otevře nákladní linku z pražské Ruzyně do Číny | e15.cz

Air Cargo Global otevře nákladní linku z pražské Ruzyně do Číny

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Slovenská letecká společnost Air Cargo Global získala přepravní práva na provoz nákladní letecké linky z pražské Ruzyně do Hongkongu přes letiště v Dubaji ve Spojených arabských emirátech. Na svých internetových stránkách to uvedlo ministerstvo dopravy, které oprávnění pro přidělování leteckých linek přiděluje.

Cargo spojení z Prahy do Číny nyní neexistuje, linka proto má velký potenciál, řekla mluvčí Letiště Praha Marika Janoušková. Do roku 2013 provozoval nákladní letecké spojení do Číny místní dopravce Yangtze River Express. Od té doby má pražské letiště v nákladní dopravě spojení pouze s Tchaj-wanem, které obsluhuje společnost China Airlines.

Kromě zboží by do Číny mohli v nejbližší době přímou linkou cestovat turisté. Plánované spojení, o kterém se jedná od loňského léta, má od státního Českého Aeroholdingu získat téměř 40 milionů korun na investičních pobídkách. V úvahu nejvíce přichází linka do Pekingu nebo do Šanghaje, uvedl mluvčí aeroholdingu Ivo Vysoudil.

Firma Air Cargo Global, která na trh vstoupila v roce 2013, žádá až o sedm týdenních frekvencí. Společnost létá se dvěma nákladními letadly Boeing 747-400 SF. Na pražském letišti nyní v oblasti nákladní dopravy působí společnosti Air Contractors, China Airlines, TNT Airways, Farnair Switzerland a Genex.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah