Air France chce zrušit přes 5000 pracovních míst | E15.cz

Air France chce zrušit přes 5000 pracovních míst

Air France
Air France
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Francouzská letecká společnost Air France chce do konce příštího roku zrušit 5120 pracovních míst, což představuje téměř deset procent celkové pracovní síly firmy. Rozhodnutí je součástí plánu na snížení nákladů a dluhu a návratu k růstu v době, kdy firma čelí rostoucí konkurenci a vysokým nákladům na pohonné hmoty. Vyplývá to z dnešního prohlášení aerolinek.

Z celkového počtu by 1710 míst mělo být zrušeno v rámci přirozeného úbytku zaměstnanců. Zbytek by se mohl uskutečnit prostřednictvím nabídky dobrovolného odchodu za odstupné, napsaly firmy AFP a Reuters.

Francouzsko-nizozemská letecká společnost Air France-KLM loni hospodařila s čistou ztrátou 809 milionů eur (20,7 miliardy Kč) po zisku 289 milionů eur v roce 2010. Výsledky byly zasaženy vysokými cenami pohonných hmot, politickými nepokoji v arabských zemích, zemětřesením v Japonsku a slabými ekonomickými podmínkami, za kterými stála dluhová krize v Evropě.

V lednu aerolinky představily tříletý restrukturalizační plán, který má snížit náklady mimo pohonné hmoty o deset procent a zredukovat dluh o dvě miliardy eur. Plán zahrnuje zmrazení mezd, snížení počtu letadel a zlepšení produktivity.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah