Amazon si patentoval létající sklady, zboží vám doručí dron | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Amazon si patentoval létající sklady, zboží vám doručí dron

Karel Pučelík

Karel Pučelík

Logistický gigant přišel s novým nápadem létajících skladů - vzducholodí - a doručování zásilek pomocí dronů, společnost si ho rovnou patentovala.

Amazon otevírá nové obrovské sklady, hledá ale i další využití prostoru. Nejvíce volného místa se nachází ve vzduchu vysoko nad zemí, proč tedy neskladovat zboží tam.

Společnost přišla s nápadem vybudovat létající sklady, které by ve vzduchu držely vzducholodě naplněné plynem. Z této vzducholodě pak budou startovat drony naložené rozmanitým zbožím, které dopraví až k zákazníkovi.

Amazon v Dobrovízi zažil špičku. Poprvé jede naplno

Nové řešení má několik výhod. Létající sklady mají být méně energeticky náročné, protože vzducholodě budou naplněné lehčími plyny, než je okolní vzduch. Profitovat bude ale i zákazník. Létající sklady distribuci zefektivní, čímž se zkrátí čekací doba.

Amazon

Vzducholodě se budou pohybovat v hustě zalidněných oblastech, doručovací doba se tím ještě více zkrátí. Samotný sklad se  bude nacházet ve vysoké nadmořské výšce, i s tím patentovaný návrh počítá. „Patent také popisuje , jak kyvadlová doprava nebo menší lodě mohou být využity k dopravě zaměstnanců do skladů a zpět,“ řekl Michael Nunez z technologického webu Gizmodo pro techxplore.com.

Clarksonova Grand Tour dorazila do Česka. Prime Video od Amazonu je globálně dostupné

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!