Britský easyJet ve čtvrtletí utržil přes 900 milionů liber | E15.cz

Britský easyJet ve čtvrtletí utržil přes 900 milionů liber

easyJet
easyJet
• 

bru

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Tržby britských nízkonákladových aerolinek easyJet stouply ve čtvrtletí končícím červnem o 23 procent na 935 milionů liber (25,95 miliardy korun). Firma také přepravila o 17,3 procenta více cestujících. Její zisk v hospodářském roce 2010 až 2011 by tak mohl překonat odhady o 16 až 46 milionů liber.

Na srpen, tedy nejdůležitější měsíc pro leteckou dopravu, má již firma podle své šéfky Carolyn McCallové prodáno 75 procent letenek. Zisk před zdaněním by se tedy v hospodářském roce končícím pro easyJet v září mohl vyšplhat na 200 až 230 milionů liber (5,55 až 6,38 miliardy korun).

Analytici oslovení Reuters v průměru předpokládali, že easyJet letos vydělá 184 milionů liber. Obsazenost letů ale vzrostla na 86,3 procenta kapacity a firma v posledním čtvrtletí přepravila 14,4 milionu cestujících.

EasyJetu podle jeho vlastního prohlášení nedělají potíže ani stoupající ceny pohonných hmot. Vyvážily je kromě vyššího zájmu cestujících také vyšší ceny letenek. Se zvyšováním cen paliv chce společnost bojovat tím, že si co nejdříve zajistí 85 procent dodávek na příštích 12 měsíců a následně dvě třetiny své spotřeby na další rok.

Akcie letecké společnosti za poslední čtvrtletí ztratily čtvrtinu hodnoty, po dnešní zprávě ale získaly zpět 15 procent a dostaly se na své dvoutýdenní maximum. Hodnota easyJetu díky tomu vzrostla přibližně na 1,5 miliardy liber

Autor: bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah