Černými vlaky Leo Expressu se svezlo více lidí, firma byla poprvé v zisku | E15.cz

Černými vlaky Leo Expressu se svezlo více lidí, firma byla poprvé v zisku

Majitel Leo Expressu Leoš Novotný
Majitel Leo Expressu Leoš Novotný
• 
ZDROJ: Anna Vackova, E15

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Soukromý železniční dopravce Leo Express vloni přepravil téměř 1,1 milionu cestujících, meziročně o 210 tisíc více. V tiskové zprávě to dnes oznámil dopravce. Dlouhodobě ztrátový provoz černých vlaků, které začaly na lince mezi Prahou a Ostravou jezdit v listopadu 2012, se v posledním měsíci loňského roku poprvé dostal do zisku.

„Příjmy z provozu vlakových jednotek a návazných autobusů převýšily nejen samotné přímé provozní náklady, čehož jsme dosáhli již půl roku po spuštění provozu, ale také náklady na odpisy a úroky z přijatých bankovních úvěrů,“ uvedl ředitel pro střední a východní Evropu Peter Koehler.

Podle něj dopravce za jízdenky ve srovnání s rokem 2014 utržil v jednotlivých měsících více o 30 až 40 procent. Tržby dopravce se za loňský rok zvýšily o 35 procent na 260 milionů korun.

Leo Express v roce 2013 hospodařil se ztrátou 135 milionů korun při tržbách 193 milionů korun. Kromě železničního spojení mezi Prahou a Ostravou s odbočkou do Starého Města u Uherského Hradiště provozuje společnost ještě spojení do Košic a návazný autobusový spoj do ukrajinského Mukačeva. Autobusové linky Leo Expressu dále jezdí z Ostravy do Krakova a z Prahy do Českého Krumlova přes České Budějovice.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah