Čína zavádí nákladní leteckou linku do Vídně. Pomůže zásobovat i Česko | E15.cz

Čína zavádí nákladní leteckou linku do Vídně. Pomůže zásobovat i Česko

Nákladní letadlo China Southern Airlines
Nákladní letadlo China Southern Airlines
• 
ZDROJ: CC BY-SA 2.0: Pieter van Marion

Petr Horký

Share on Facebook Messenger
Průmyslový jih Číny a střední Evropa budou mít konečně nákladní letecké spojení. Čínská letecká společnost China Southern Airlines uvedla v pondělí do provozu novou linku Kuangčou – Frankfurt – Vídeň, která má pomoci zásobovat také Česko.

Kuang-čou (historicky Kanton) leží v obrovské městské aglomeraci, která do sebe zahrnuje také města Šen-čen, Tung-kuan a Fo-šan. Sídlí tam největší čínské koncerny jako třeba Huawei. V regionu se vyrábí elektronika pro celý svět, ale také textil.

Nový let CZ465 bude provozován třikrát týdně v pondělí, ve středu a v sobotu. Letadlo se odlepí od země v 11.35 ve Vídni, přistane ve Frankfurtu ve 13 hodin, odkud v 15.10 pokračuje do Kuang-čou. Let bude mít kapacitu 450 tun. Společnost China Southern rozšířením linky do Vídně navazuje na úspěšné nákladní letecké spojení z Kuang-čou do Frankfurtu, které začala provozovat vloni.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.