ČSA bude sdílet lety do Kyjeva s ukrajinskými aerolinkami | E15.cz

ČSA bude sdílet lety do Kyjeva s ukrajinskými aerolinkami

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

České aerolinie a Ukraine International Airlines budou od 6. listopadu sdílet všechny pravidelné lety, které provozují mezi Prahou a Kyjevem. Aerolinky tak budou vzájemně prodávat letenky na vybrané lety.

 

Zákazníci Českých aerolinií budou moci využívat pod kódem OK lety, které z Prahy do Kyjeva provozují Ukraine International Airlines. Jde o čtyři polední lety v pondělí, úterý, pátek a neděli s odletem v 11:30 a tři odpolední ve středu, čtvrtek a sobotu s odletem v 15:20.

Klienti Ukraine International Airlines získají možnost nákupu letenek pod svým kódem PS na lety, které z Prahy do Kyjeva provozují ČSA. Jde o pět večerních letů v pondělí, úterý, čtvrtek, pátek a neděli s odletem ve 22:40.

Partnerské lety jsou vloženy do rezervačních systémů obou firem, ceny jednosměrných letenek z Prahy do Kyjeva začínají na 2969 korun včetně letištních poplatků při nákupu na webu aerolinek.

ČSA začaly provozovat přímé lety mezi Prahou a Kyjevem loni na jaře, o rok dřív zavedly linku mezi Košicemi a ukrajinským hlavním městem. Ukraine International Airlines převzaly před několika lety práva na provozování letů mezi Prahou a Kyjevem od ukrajinské společností Aerosvit Airlines, která měla finanční problémy.

Ukraine International Airlines vznikla v roce 1992 po rozpadu Sovětského svazu zároveň s ukončením závislosti na ruské společnosti Aeroflot. Hlavní leteckou základnu má na kyjevském letišti Borispol.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.