Dopravce Deutsche Bahn odložil prodej dceřiné firmy Arriva | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Deutsche Bahn odložila prodej Arrivy, zájemci nenabídli dost

ČTK

Německá železniční společnost Deutsche Bahn odložila plánovaný prodej dceřiné společnosti Arriva, který jí měl přinést několik miliard eur. Výnos by byl výrazně pod účetní hodnotou, uvedly koncernové zdroje agentury DPA.

Arriva sídlí v britském Sunderlandu a provozuje vlakové a autobusové spojení ve 14 evropských zemích, včetně České republiky. Deutsche Bahn zvažovala prodej, aby získala peníze na snížení dluhu a investice.

Německý železniční dopravce chtěl původně Arrivu prodat v letošním roce a měsíce sháněl kupce. Současně už delší dobu připravoval jako záložní variantu i nabídku akcií Arrivy na burze. Od té ale upustil poté, co si Britové v referendu v roce 2016 odhlasovali odchod z Evropské unie.

Exministr dopravy Vít Bárta o soudu, podnikání na železnici a koni Tristanovi

O dalším postupu má podle agentury DPA jednat dnes odpoledne na zvláštním zasedání kontrolní grémium Deutsche Bahn složené z dozorčí rady a představenstva. Hodnota divize by mohla být tři až čtyři miliardy eur (76,5 miliardy až 102 miliardy korun). Arriva patří podle agentury DPA od roku 2010 k největším německým státním podnikům.

V České republice působí společnost Arriva Transport ČR, která sdružuje dalších osm firem. Podle svých internetových stránek provozuje 2000 autobusů, 35 trolejbusů, pět vlaků a má přes 3200 zaměstnanců. Roční obrat činí více než čtyři miliardy korun a firma přepraví přes 115 milionů cestujících ročně.

Stud z létání se bohatých netýká. Poptávku po soukromých tryskáčích čeká strmý růst
Na trh jde nový superluxusní tryskáč, Bombardier už pro něj má kupce

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!