FedEx rozšíří svou hlavní evropskou základnu, v Paříži investuje miliardy | e15.cz

FedEx rozšíří svou hlavní evropskou základnu, v Paříži investuje miliardy

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Americký přepravce zásilek FedEx plánuje investovat 1,4 miliardy eur (37,8 miliardy korun) do svých logistických aktivit na pařížském letišti Charlese de Gaulla. Firma uvedla, že tam své kapacity zdvojnásobí a že Paříž se pak stane pro FedEx druhým největším logistickým centrem na světě po Memphisu.

Firma chce do roku 2019 otevřít na letišti na pařížském předměstí Roissy novou třídírnu zásilek. Vznikne tak 200 až 400 nových pracovních míst. FedEx díky rozšíření aktivit svůj prostor na letišti zvětší o 25 tisíc metrů čtverečních.

Nové logistické centrum v oblasti Paříže plánuje také nizozemská společnost TNT Express, kterou v květnu FedEx koupil, informovala agentura Reuters.

FedEx působí ve Francii od roku 1985 a v roce 1999 se pařížské letiště Charlese de Gaulla stalo jeho hlavním evropským centrem. Další centrum má FedEx v německém Kolíně nad Rýnem.

FedEx už ve Francii v posledních letech výrazně investoval. Od roku 2011 tam otevřel 19 center a v roce 2012 koupil tamního přepravce Tatex. Teď ve Francii působí ve 48 městech.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah