Karlovarský kraj vybuduje silnici k budoucímu areálu automobilky BMW | E15.cz

Karlovarský kraj vybuduje silnici k budoucímu areálu automobilky BMW

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Karlovarský kraj chce v příštím roce vybudovat silniční napojení budoucího areálu testovacího centra automobilky BMW na Sokolovsku. Nová silnice spojí rekultivovaný prostor zvaný Velká podkrušnohorská výsypka se silnicí 210 u obce Horní Nivy. Výběrové řízení chce kraj vyhlásit příští rok na jaře, stavět by kraj chtěl začít v květnu. Stavba by měla být do půl roku hotova, řekla hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová (ANO).

"Projektová dokumentace je finální, čeká se na vydání stavebního povolení. Vybudování nové silnice třetí třídy by mělo stát zhruba 92,3 milionu korun. Tyto finanční prostředky bychom měli ve stoprocentním objemu obdržet v rámci Restartu. Máme to už předjednané a žádat o ně budeme v lednu příštího roku," řekla Mračková Vildumetzová. Restart je vládní projekt pro strukturálně postižené regiony, kterými jsou Karlovarský, Ústecký a Moravskoslezský kraj.

Kromě příjezdové komunikace má kraj vybudovat také parkoviště, autobusovou zastávku a dobíjecí stanici pro elektrovozy včetně souvisejících inženýrských sítí.

BMW chce do vývojového centra pro autonomní vozidla a polygonu u Sokolova investovat 250 milionů eur, tedy asi 6,35 miliardy korun. Na základě své největší investice v zemích někdejšího výchoního bloku chce zaměstnat několik set lidí. Pro nové centrum bude hledat strojaře, automechaniky, výpočetní techniky, ale i další profese. Celá stavba má být dokončena do roku 2021.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah