Leo Express chce dalších 13 vlaků | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Leo Express chce dalších 13 vlaků

ČTK

Dopravní firma Leo Express, která letos chce zahájit provoz na trati z Prahy do Ostravy, jedná o koupi 13 nových vlakových souprav určených pro dálkové trasy v Česku. Jde o další vlaky k dosavadním pěti, které si již firma objednala u švýcarského výrobce Stadler Rail AG. Informoval o tom mluvčí společnosti Petr Kopáček.

S jakými výrobci firma jedná ani termín dodání vlaků, Kopáček neupřesnil. Podle zdrojů ČTK by je firma chtěla zakoupit letos.

Za pět vlakových souprav Flirt od Stadler Rail AG zaplatila společnost 1,5 miliardy korun. Třináct nových vlakových souprav by ji tak při zachování zhruba stejné ceny vyšlo na několik miliard korun. Majitel společnosti Leoš Novotný v únoru v rozhovoru pro rádio Impuls prohlásil, že Leo Express chce v dalších pěti letech investovat do nových souprav 500 milionů eur (zhruba 12 miliard korun).

Prohlédněte si soupravy Flirt od společnosti Stadler Rail AG

Dopravce se připravuje i na výběrové řízení na provozování vlaků na trati Ostrava-Opava-Krnov-Olomouc. Tendru se kromě Českých drah a Leo Expresu hodlají zúčastnit i dopravci Viamont, Veolia Transport a RegioJet ze skupiny Student Agency patřící brněnskému podnikateli Radimu Jančurovi. Původně měl na tuto trasu vstoupit nový dopravce již v prosinci 2013, ale firmy by prý nestačily sehnat včas vlaky, a tak ministerstvo dopravy chce železnici pro konkurenci otevřít až o rok později. Projednávat to dnes bude vláda.

Vlaky společnosti by podle Novotného mohly jezdit například také na trasách Praha-Vídeň, Praha-Budějovice, Praha-Brno, Praha-Ústí i v Polsku či na Slovensku.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!