Leo Express přepravil během tří čtvrtletí o čtvrt milionu cestujících více než loni | E15.cz

Leo Express přepravil během tří čtvrtletí o čtvrt milionu cestujících více než loni

Leo Express
Leo Express
• 
ZDROJ: e15 - Anna Vackova

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Český soukromý dopravce Leo Express přepravil svými vlaky během prvních tří čtvrtletí letošního roku více než 1,1 milionu cestujících, což je o více než čtvrt milionu více než za stejné období v loňském roce. Sdělil to mluvčí dopravce Emil Sedlařík. Nárůst počtu cestujících hlásí i další dopravci.

Ke zvýšení počtu cestujících přispělo podle Sedlaříka mimo jiné i spuštění přepravy v Německu nebo do polského Krakova. „V rámci našich spojů zákazníci oceňují kvalitní služby, které poskytujeme, ať jsou to moderní vlaky, klimatizace, wi-fi nebo obsluha na palubě, a také návaznost našich spojů, například na door-to-door minibusy z Přerova do Zlína či Luhačovic nebo autobusové spoje do Drážďan a Mnichova,“ uvedl mluvčí.

Češi využívají železniční dopravu stále více, nárůst počtu cestujících během letošního roku oznámili i další velcí vlakoví dopravci. Vlaky Českých drah (ČD) přepravily během tří čtvrtletí letošního roku 133,7 milionu cestujících, což je zhruba o 2,8 milionu více než za stejné období loni. Žlutými vlaky RegioJet cestovalo do konce září 4,3 milionu lidí, meziročně o 860 tisíc více.

Český soukromý dopravce Leo Express zahájil svůj provoz v roce 2012 na lince Praha-Ostrava. V současnosti provozuje síť vlakových i autobusových spojení v sedmi zemích střední a východní Evropy.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah