Leo Express se vydá mimo koleje, pošle autobusy do Krakova | E15.cz

Leo Express se vydá mimo koleje, pošle autobusy do Krakova

Majiitel Leo Expressu Leoš Novotný
Majiitel Leo Expressu Leoš Novotný
• 
ZDROJ: Anna Vackova/E15

ČTK

Železniční dopravce Leo Express zahájí od pátku 7. listopadu provoz prvního autobusového spojení. Půjde o linku z Bohumína, kde končí řada vlaků společnosti jedoucích z Prahy, do polského Krakova. Za lístek z Bohumína do Krakova cestující zaplatí 300 korun.

Na spojení spolupracuje Leo Express podnikatele Leoše Novotného s polským partnerem, od kterého si pronajímá autobus, řekla mluvčí společnosti Petra Valentová.

Z Bohumína bude autobus vyjíždět každý den po příjezdu pražského vlaku v 10:39 a v Krakově bude ve 13:20. V opačném směru z Krakova bude autobus vyjíždět v 06:27. Na polské straně bude stavět rovněž v Gliwicích a Katovicích, uvedla společnost.

Pro zahájení prodeje dopravce připravil akční cenu 399 korun, které cestující zaplatí, pokud pojede celou trasu mezi Prahou a Krakovem a nákup uskuteční s časovým předstihem. Běžná cena jízdenky na vlak i autobus je stanovená na 599 korun.

Leo Express vstoupil na českou železnici v listopadu 2012, kdy začal konkurovat Českým drahám a soukromému dopravci RegioJet na trati mezi Prahou a Ostravou. Spoje z Prahy do Starého Města u Uherského Hradiště přidal na konci loňska a od poloviny prosince hodlá jeden spoj prodloužit do slovenských Košic. Loni firma přepravila více než 800 tisíc osob.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.