Létající taxi potřebuje peníze. Německý start-up Lilium míří na burzu | E15.cz

Létající taxi potřebuje peníze. Německý start-up Lilium míří na burzu

ČTK, bo

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Německý start-up Lilium, který vyvíjí elektrické aerotaxi, vstoupí na burzu ve Spojených státech. Spojí se za tímto účelem s firmou Qell Acquisition, která se specializuje na akvizice. Po fúzi bude hodnota nově vzniklé společnosti 3,3 miliardy dolarů, zhruba 73,2 miliardy korun, informovala dnes agentura Reuters.

Německý podnik sídlící v Mnichově založili čtyři absolventi tamní technické univerzity. Vyvíjí stroje s vertikálním vzletem a přistáním, označované jako eVTOL, s elektrickým akumulátorovým pohonem.

Firma uvedla, že sloučení se společností Qell v čele s Barrym Englem, který dříve vedl severoamerickou divizi General Motors, umožní spustit komerční provoz do roku 2024.

Zhruba před měsícem ohlásil vstup na burzu stejnou cestou i kalifornský start-up Joby Aviation, a to jako první vývojář elektrických létajících taxíků. Joby spolupracuje s japonskou automobilkou Toyota a s americkou společností Uber Technologies. Transakce nově vzniklou společnost ohodnotila na 6,6 miliardy dolarů.

Autor: ČTK, bo

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.