Lufthansa ztrojnásobila čistý zisk, pomohly lacinější pohonné hmoty | E15.cz

Lufthansa ztrojnásobila čistý zisk, pomohly lacinější pohonné hmoty

Lufthansa (ilustrační foto)
Lufthansa (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: CTK

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Zisk německých aerolinek Lufthansa ve druhém čtvrtletí výrazně oživil. Firmě pomáhají levnější paliva a absence mimořádných nákladů, které měly negativní dopad na loňské hospodaření. Zisk za tři měsíce do konce června stoupl na 529 milionů eur (14,3 miliardy korun) z loňských srovnatelných 173 milionů eur.

Největší letecká společnost v Evropě zároveň zvýšila tržby o 8,9 procenta na 8,39 miliardy eur. Mezi značky Lufthansy patří také Swiss, Austrian Airlines a Germanwings.

Firmě se podařilo vykázat zisk i za celé první pololetí, a to 954 milionů eur ve srovnání se ztrátou 79 milionů eur loni. „Výsledky podpořil prodej podílu v aerolinkách Jetblue Airways,“ napsal The Wall Street Journal.

Lufthansa se snaží upravit své operace a pracovní smlouvy, aby mohla lépe čelit konkurenci diskontních aerolinek na krátkých trasách a aerolinek z Blízkého východu na dálkových trasách. V jednání s odbory však firma zatím příliš neuspěla a musela čelit stávkám, zvláště v prvním čtvrtletí.

Provozní zisk klesne

Společnost sice varovala, že druhá polovina roku bude náročná, potvrdila však výhled na celý letošní rok, podle kterého se má provozní zisk, bez vlivu stávek, snížit na více než 1,5 miliardy eur z loňských 1,71 miliardy eur. Náklady na pohonné hmoty mají klesnout na šest miliard eur místo původně očekávaných 6,2 miliardy eur, napsala agentura Reuters.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah