Německé dráhy investují 28 miliard eur, chtějí zastavit úbytek pasažérů | e15.cz

Německé dráhy investují 28 miliard eur, chtějí zastavit úbytek pasažérů

vlak Deutsche Bahn
vlak Deutsche Bahn
• 
ZDROJ: CC BY-SA 2.0: Lars Steffens; Flickr.com

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Během příštích pěti let německý železniční dopravce Deutsche Bahn (DB) investuje 28 miliard eur (770 miliard korun) do modernizace tratí. Investice mají zlepšit nabídku železniční společnosti, která se v posledních letech potýká s úbytkem zákazníků.

„Spouštíme největší program modernizace infrastruktury v dějinách firmy,“ oznámil na dnešní tiskové konferenci Volker Kefer z představenstva DB Kefer. „Do konce roku 2019 vyměníme 17 tisíc kilometrů kolejí a 8700 výhybek. Renovováno bude přinejmenším 875 mostů,“ doplnil. Celá německá železniční síť dosahuje délky zhruba 33 tisíc kilometrů.

Rozsáhlá modernizace železniční infrastruktury vychází z dohody mezi DB a německým státem. Ten uvolnil dodatečné finanční prostředky pro investice státní firmy pod podmínkou zlepšení nabídky železničních spojů.

DB se v posledních letech potýkají s úbytkem zákazníků. Jejich hlavním konkurentem je rychle rostoucí segment dálkové autobusové dopravy, která často nabízí na stejných trasách nižší ceny.

V dálkové dopravě navíc pověst DB jako spolehlivého dopravce poškozují zpoždění vlaků. Loni jejich úhrnná délka dosáhla 3,79 milionu minut, což je nejvíc od začátku měření v roce 2004.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery