Polovinu Strnadovy opravny letadel ovládnou slovenští miliardáři | E15.cz

Polovinu Strnadovy opravny letadel ovládnou slovenští miliardáři

ČTK

Poloviční podíl v opravně letadel Job Air Technic, která patří skupině Czechoslovak Group českého podnikatele Jaroslava Strnada, získá investiční skupina Optifin Invest slovenských miliardářů Alexeje Beljajeva a Michala Lazara. 

"Co se týče společného angažmá v záchraně leteckých opraven Job Air Technic, pro obě skupiny se jednalo o atraktivní projekt v oblasti služeb pro civilní letectví," uvedl pro euro.cz mluvčí Czechoslovak Group Andrej Čírtek.

Firma Job Air Technic působící na letišti v Mošnově na Novojičínsku byla původně součástí leteckého holdingu CCG ostravského podnikatele Daneše Zátorského, který byl později obžalován z podvodů. Podnik od počátku fungoval díky státním dotacím, dostal jich přes 360 milionů korun. Dotace se ale postupně snižovaly a firma následně skončila v insolvenci. Během reorganizace ji převzala Strnadova Czechoslovak Group.

Job Air Technic bude podle webu Euro.cz už třetí společností, kterou Strnad, Beljajev a Lazar společně vlastní. Od roku 2014 mají firmu na výrobu brzdových systémů pro kolejová vozidla Dako CZ a loni se spojili v továrně ZTS Metalurg v Dubnici nad Váhom, která vyrábí komponenty pro železniční a zbrojní průmysl.

Lovci dluhů z holdingu APS založili miliardový fond

Autor: ČTK
 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!