Pošta otevře balíkové samoobsluhy | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Pošta otevře balíkové samoobsluhy

Pošta otevře balíkové samoobsluhy
Česká pošta
• 

ČTK

Česká pošta plánuje zavést takzvané balíkomaty. Půjde o samoobslužné stánky, kde si budou moci lidé vyzvednout své balíkové zásilky i mimo otevírací dobu pošty. Potvrdil to ředitel odboru komunikace České pošty Ivo Mravinac.

Díky balíkomatům se podle něj uleví poštám a lidé si budou moci přijít pro zásilky, kdy se jim to bude hodit. „Na vybraná nádraží a do obchodních center umístíme schránky, do kterých se dostanete pomocí PIN kódu, který vám pošleme do emailu nebo do mobilního telefonu,“ řekl Mravinac.

Pošta zatím nepočítá s tím, že by službu zpoplatňovala nějakým zvláštním poplatkem. „Protože tím, že pošta nebude doručovat na adresu nebo nebude muset zásilku skladovat, tak ty náklady by se měly vzájemně srovnat,“ řekl Mravinac.

Odesilatel ovšem při odeslání bude muset uvést e-mailovou adresu nebo telefonní číslo adresáta. Podle Mravinace to ovšem lidé dělají už nyní, pokud využijí služeb nabídky Balík Na poštu a Balík Do ruky. U nich si totiž mohou volit místo a způsob doručení zásilky.

Pilotní projekt by měl být spuštěný ve třetím čtvrtletí letošního roku. Konkrétní místa, kde balíkomaty budou, zatím není určené. Mělo by však jít o velká města.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!