Praha letos koupí od Škody jen 17 tramvají, potřebuje šetřit | E15.cz

Praha letos koupí od Škody jen 17 tramvají, potřebuje šetřit

Tramvaj Škoda 15T ForCity
Tramvaj Škoda 15T ForCity
• 
ZDROJ: Skoda Transportation

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Plzeňská Škoda Transportation letos dodá Praze místo původně dohodnutých 34 tramvají jen 17 souprav. Dohodu o změně dodávky firma podepsala se zástupci pražského dopravního podniku (DPP) v úterý. DPP tak letos ušetří zhruba miliardu korun, píšou Lidové noviny.

„Pro Škodu nebude snížení objemu zakázky jednoduché, znamená přeskupení výrobních kapacit i lidí a nemalé finanční výdaje, ale jsme rozhodnuti našemu partnerovi vyjít vstříc,“ řekl Lidovým novinám ředitel Škody Transportation Josef Bernard. Zástupci DPP ani hlavního města nechtěli novou dohodu komentovat.

Kontrakt na dodávku 250 nových tramvají uzavřela Praha v roce 2006, jeho hodnota je zhruba 19 miliard korun. Tramvaje, které měla Praha původně dostat už letos, dodá Škoda Transportation v roce 2018.

Pavel Procházka: Chceme zatraktivnit MHD tam, kde prohrává s auty

Jednání o odložení dodávky trvalo podle LN asi dva měsíce. Dohoda je pro Prahu výhodná, protože nebude muset platit penále za nedodržení původní smlouvy. DPP se aktuálně potýká s nedostatkem financí. „Bylo by kontraproduktivní striktně se držet smlouvy. Praha je pro nás významný partner,“ sdělil deníku Bernard.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah