RegioJet bude častěji stavět v Zábřehu, chce nalákat lidi ze Šumperska | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

RegioJet bude častěji stavět v Zábřehu, chce nalákat lidi ze Šumperska

RegioJet bude častěji stavět v Zábřehu, chce nalákat lidi ze Šumperska
Vlak RegioJet
• 

ČTK

Železniční dopravce RegioJet ze skupiny Student Agency chce do svých vlaků nalákat cestující ze Šumperska, Jesenicka či Mohelnicka. Od 9. června začnou jeho vlaky v daleko větší míře zastavovat v Zábřehu na Moravě. Dosud to byly jeden ranní spoj do Prahy a jeden odpolední do Ostravy.

Nyní to bude všech devět vlaků do Prahy a tři odpolední spoje do Ostravy. V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí společnosti Aleš Ondrůj. V Zábřehu zastavují některé vlaky Českých drah, třetí dopravce na trati Praha-Ostrava LeoExpress stanicí jen projíždí.

RegioJet od prosince zastavování v Zábřehu omezil a úplně zrušil zastavování v Ústí nad Orlicí kvůli co nejkratšímu dojezdovému času na trase Praha - Ostrava. „Vedli jsme nyní jednání s městem i Správou železniční dopravní cesty, abychom zde mohli zastavovat,“ uvedl ředitel společnosti RegioJet Jiří Schmidt.

Zábřeh je klíčovou stanicí Šumperska a Jesenicka

Stanici Zábřeh na Moravě při jízdě do Prahy a zpět využívají obyvatelé z celého Šumperska a Jesenicka. Podle starosty Zábřehu Františka Johna se díky zvýšení spojů RegioJet, které ve stanici staví, zlepší podmínky například pro jednodenní služební cesty do Prahy a zpět či dojíždění studentů do škol do Ostravy a Prahy.

RegioJet tak doplní už poměrně bohatou nabídku ČD, LeoExpress v Zábřehu nezastavuje. Vlaky ČD jezdí směrem do Prahy zhruba každou hodinu a jízdní doba je dvě hodiny a 20 minut, RegioJet pojede o deset minut rychleji. Kreditová jízdenka RegioJetu stojí 195 korun, jízdenka ČD se slevou IN25 206 korun.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!