RegioJet bude častěji stavět v Zábřehu, chce nalákat lidi ze Šumperska

Vlak RegioJet

Vlak RegioJet

Železniční dopravce RegioJet ze skupiny Student Agency chce do svých vlaků nalákat cestující ze Šumperska, Jesenicka či Mohelnicka. Od 9. června začnou jeho vlaky v daleko větší míře zastavovat v Zábřehu na Moravě. Dosud to byly jeden ranní spoj do Prahy a jeden odpolední do Ostravy.

Nyní to bude všech devět vlaků do Prahy a tři odpolední spoje do Ostravy. V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí společnosti Aleš Ondrůj. V Zábřehu zastavují některé vlaky Českých drah, třetí dopravce na trati Praha-Ostrava LeoExpress stanicí jen projíždí.

RegioJet od prosince zastavování v Zábřehu omezil a úplně zrušil zastavování v Ústí nad Orlicí kvůli co nejkratšímu dojezdovému času na trase Praha - Ostrava. „Vedli jsme nyní jednání s městem i Správou železniční dopravní cesty, abychom zde mohli zastavovat,“ uvedl ředitel společnosti RegioJet Jiří Schmidt.

Zábřeh je klíčovou stanicí Šumperska a Jesenicka

Stanici Zábřeh na Moravě při jízdě do Prahy a zpět využívají obyvatelé z celého Šumperska a Jesenicka. Podle starosty Zábřehu Františka Johna se díky zvýšení spojů RegioJet, které ve stanici staví, zlepší podmínky například pro jednodenní služební cesty do Prahy a zpět či dojíždění studentů do škol do Ostravy a Prahy.

RegioJet tak doplní už poměrně bohatou nabídku ČD, LeoExpress v Zábřehu nezastavuje. Vlaky ČD jezdí směrem do Prahy zhruba každou hodinu a jízdní doba je dvě hodiny a 20 minut, RegioJet pojede o deset minut rychleji. Kreditová jízdenka RegioJetu stojí 195 korun, jízdenka ČD se slevou IN25 206 korun.